header-image

.

Blog

Mirów-Bobolice – teren

Jacek Morawski: Teren składa się z trzech części, które diametralnie różnią się charakterystyką. Pierwsza z nich to dobrze przebieżny, płaski las sosnowy, gdzie można rozwinąć wysokie prędkości, ale na pewno należy zachować czujność. Druga część to typowe dla Jury wzniesienia terenu z bogatymi formacjami skalnymi o zróżnicowanej przebieżności. Trzecia część to obszar pomiędzy zamkami w Mirowie i Bobolicach, w którym zostanie rozegrany również 4. etap. Całość tworzy doskonałą mieszankę, która dla wielu zawodników stanowić będzie świetną łamigłówkę.

System AIR+

Chcąc iść z duchem czasu, informujemy że tegoroczny Wawel Cup rozegranie zostanie przy pomocy systemu bezdotykowego. Zawodnicy, którzy nie posiadają chipów AIR+, oczywiście będą mogli podbijać punkty w tradycyjny sposób.

Informujemy również, że istnieje możliwość wypożyczenia bezdotykowych chipów. Zamówienia prosimy składać do 20 czerwca na adres e-mailowy zawody@wawelcup.pl. Koszt wypożyczenia takiego chipa to 25 zł za 5 dni.

837.!

Tegoroczna liczba zgłoszeń nawiązują do lat świetności Wawel Cup. Teraz naszym zadaniem jest sprawić, aby każdy z Was czuł się jak na największych zawodach BnO w Polsce. 837. osoba to Miroslav Sikora z Banika Ostrava. Gratulacje!

Wielkie odliczanie do Wawel Cup 37. – konkurs na Instagramie

Ty też nie możesz się doczekać zawodów, tak samo jak my? Weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody! Instrukcja jak wziąć udział w konkursie:

– Wstaw zdjęcie na swojego Instagrama, na którym uwiecznisz napis „WC” (skrót od Wawel Cup) stworzony w niekonwencjonalny sposób (nie zapomnij o zamieszczeniu elementów związanych z biegiem na orientację lub naszymi zawodami).

– Oznacz nasze konto na zdjęciu (@wawelcup).

– W opisie zdjęcia użyj hashtagów: #roadtoWC37 #wawelcup2018 Najbardziej kreatywne i inspirujące fotografie zostaną nagrodzone podczas zakończenia Wawel Cup 37.!

Rozstrzygnięcie konkursu ogłosimy 03.07.2018 na naszym fanpage’u i Instagramie.

Instagram

Rocky Sprint

Czas na obiecaną niespodziankę! W piątek popołudniu rozegrany zostanie sprint w prawdziwym skalistym raju!

Pełna koncentracja, techniczna łamigłówka i ekstremalne wyzwanie! O godzinie 16 odbędzie się start eliminacji, z których do finału przejdzie po 6 najlepszych zawodników w każdej kategorii. Pierwszy finał o godzinie 18 ze startu masowego.

Kategorie:

W Youth (W14-18)

W Elite (W21)

W Masters (W35-49)

W Super Masters (W50+)

M Youth (M14-18)

M Elite (M21)

M Masters (M35-49)

M Super Masters (M50+)

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy przelać odpowiednią kwotę na konto.

konto: WOJSKOWY KLUB SPORTOWY WAWEL 26 1090 1665 0000 0001 3605 9803

adres: WOJSKOWY KLUB SPORTOWY WAWEL, ul. Podchorążych 3,30-084 Kraków
przelew z dopiskiem: WAWEL CUP, imię i nazwisko lub nazwa klubu.

Uprzejmie prosimy o podawanie zapotrzebowania na faktury, e-mail: zawody@wawelcup.pl

Regulamin nie przewiduje zwrotu wpisowego.

Limit zgłoszeń – 60 osób na kategorię!

Wpisowe

W M Elite – 40 zł

Pozostałe kategorie – 30 zł

Płatności prosimy dokonywać na konto WKS Wawel Cup z dopiskiem ‚Rocky Sprint’.

Na zawodników czeka niezapomniane przeżycie i atrakcyjne nagrody. Wysokość nagród uzależniona jest od ilości zgłoszeń.

Godziny startów

Czas goni nas! Większość z Was planuje już sobie przyjazd na konkretną godzinę. W związku z tym publikujemy godziny startu na każdy z dni.

4.07.2018 – I etap 15:00

5.07.2018 – II etap 10:00

6.07.2018 – III etap 10:00

6.07.2018 – Rocky Sprint (eliminacje) 16:00

6.07.2018 – Rocky Sprint (finał) 18:00

7.07.2018 – IV etap 14:00

7.07.2018 – Trail-O 14:00

8.07.2018 – V etap 10:00

Między Zamkami – teren

Wojciech Dwojak: Teren 4. etapu to z pewnością unikat na skalę światową. Pomiędzy zamkami w Mirowie i Bobolicach rozciąga się otwarte wzniesienie terenu, z którego wystają dziesiątki ostańców wapiennych o wysokości dochodzącej do kilkudziesięciu metrów. Jest to teren niezwykle malowniczy, a jednocześnie wymagający. Z pewnością bieganie tam będzie doskonałą zabawą i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zawodników.

Polonica

Z przyjemnością informujemy, że do grona partnerów 37. edycji Wawel Cup dołączyła marka Polonica. Dzięki naszemu sponsorowi, będzie mogli po biegu ugasić swoje pragnienie. To nie koniec niespodzianek, do zobaczenia!

Polonica

Dwadzieścia jeden flag!

Mamy to! Udało nam się już wyrównać wynik z zeszłego roku. Podobnie jak podczas Wawel Cup w centrum zawodów będzie powiewać (minimum) 21 flag, reprezentujących państwa z 4 kontynentów. Miło nam jest powiadomić, że na liście zgłoszeń mamy już zawodników z Polski, Australii, Austrii, Białorusi, Brazylii, Czech, Danii, Estonii. Finlandii, Hiszpanii, Hongkongu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Kaledonii, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Do zobaczenia za niecały miesiąc!

Podlesice – teren

Teren trzeciego etapu składa się z trzech części. Północno-zachodnia część to dobrze przebieżny las, z niewyraźną mikrorzeźbą. W tym miejscu rozwinąć będzie można większe prędkości. Środkowa część mapy to wzgórze pokryte dużą ilością skał i kamieni. Fragment terenu nieopodal centrum zawodów to znów płaska część. W tej części występuje duża ilość polanek i gęstwinek. Sieć dróg rozwinięta. Szykuje się wyjątkowo (jak na tegoroczny Wawel Cup) szybki i krótki etap!