header-image

38. Wawel Cup

Blog

V etap – Hulasko

EMOCJE GWARANTOWANE

Na sam koniec zawodów zawodnicy rywalizować będą w biegu ze startem handicapowym. Dzięki bardzo dobrej przebieżności w lesie będzie można rozwinąć większe prędkości. Duża ilość elementów terenowych i skał oraz emocje związane z finalnym startem sprawią, że przez cały czas trzeba będzie trzymać rękę na pulsie! Emocje gwarantowane!

Zawody partnerskie – Mistrzostwa Polski Ultralong

Z przyjemnością przedstawiamy Wam zawody partnerskie tegorocznego Wawel Cup. Mistrzostwa Polski Ultralong odbędą się w malowniczym, jurajskim terenie. (znanym z 37. edycji Wawel Cup) Od strony sportowej chcemy zadbać o jak najbardziej wymagające trasy, z dużą ilością wariantów i rozbić. Mistrzostwa Polski Ultralong to również dobra okazja do treningu przed 39. edycją Wawel Cup, która w tym roku wraca do samego serca Jury! 

Więcej informacji, w tym biuletyn zawodów na stronie wawelbno.pl.

IV Etap – Grochowiec

CZTERY WZNIESIENIA

Czwarty dzień Wawel Cup to kolejny bieg średniodystansowy. Zawody zostaną rozegrane na czterech wzniesieniach, a na każdym z nich znajdziecie… dużą ilość formacji skalnych! Część z nich położona będzie na terenach półotwartych, część skrywać będzie jurajska roślinność. Przed Wami wymagający middle w skałach!


III etap – Świniuszka

SKALNA ZABAWA

Kolejny etap to kolejny dzień skalnej zabawy! Idąc za Wikipedią: “Świniuszka to wzniesienie, które jest pokryte ogromną ilością skał, grot oraz jaskiń.” Na Was czekać będzie krótki etap z mapą w powiększonej skali… oraz punkt niemal przy każdym elemencie!

II etap – Rodaki

UROZMAICONY KLASYK

Po ośmiu latach wracamy na Jurę w jeden z najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych terenów! Rodaki to duża ilość różnych form skalnych, tereny półotwarte, jak i urozmaicone formy terenu! Bieg klasyczny będzie prawdziwą petardą najbliższego Wawel Cup!

I etap – Pustynia Błędowska

EFEKTOWNY POCZĄTEK

Na sam początek Wawel Cup 2020 rywalizacja wraca w teren Pustynii Błędowskiej, tym razem w formie startu masowego z dużo większą liczbą punktów kontrolnych. Wisienką na torcie będzie centrum zawodów, zlokalizowane w jednej z najbardziej efektownych lokalizacji w historii. Róża wiatrów położona na samej pustyni z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

AGH Indoor Orienteering sprinterską trasą roku 2019!

Jest nam niezmiernie miło oznajmić, że trasa Piotra Pietronia (AGH Indoor Orienteering) została najlepszą na świecie sprinterską trasą roku 2019.  W klasyfikacji generalnej dało to 4. miejsce, z zaledwie 10 punktami straty do podium. Real blaster!

12. miejsce w tym prestiżowym konkursie zajęła trasa Marcina Biedermana z piątego etapu Wawel Cup. Zatem możemy pochwalić się dwoma trasami w TOP15! Serdecznie dziękujemy wszystkim fanom za głosy i obiecujemy więcej ekscytujących tras!

wyniki konkursu

*Manuel Uribe Photography

Wszystkiego dobrego!

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt oraz dużo biegowego szczęścia życzy Wam ekipa WKS Wawel Orienteering Team! Niech Wam się darzy!

PS
Zwycięzcą losowania w naszym Bożonarodzeniowym konkursie został InO.Maniak. Gratulujemy i zachęcamy do skorzystania z darmowego wpisowego na Wawel Cup.

Course of The Year – dwie nominacje Wawel Cup

Od 38. edycji Wawel Cup minęło już trochę czasu. Wkrótce rozpoczniemy kampanię informacyjną dotyczącą 39 edycji.

W tak zwanym międzyczasie, jest nam niezmiernie miło oznajmić, że wśród 30 nowinowanych tras w konkursie Course of The Year (na najlepszą trasę 2019 roku) znalazły się aż 2 trasy z Wawel Cup!

– AGH Indoor Orienteering (Piotr Pietroń)
– Wawel Cup etap V (Marcin Biederman)

Serdecznie prosimy o głosy! Głosowanie nic nie kosztuje, a można wygrać atrakcyjne nagrody w tym dwa pakiety startowe na Wawel Cup! Powodzenia w losowaniu!

głosowanie

biuletyn 0 Wawel Cup 2020

Wawel Cup 2020 to powrót na Jurę Krakowsko-Częstochowską, to powrót w miejsce jednoznacznie kojarzone z biegiem na orientację. Rywalizację rozpoczniemy od startu masowego na Pustyni Błędowskiej, by przez cztery kolejne dni zmagać się z interesującymi i zróżnicowanymi terenami z dużą ilością skał. Mnóstwo kategorii, dodatkowe konkursy, handicap, emocje, średniowieczne zamki, skały, a przede wszystkim… dobra zabawa – ten miks ma sprawić by tydzień spędzony na Wawel Cup pozostał na długo w pamięci wszystkich uczestników!