header-image

38. Wawel Cup

Blog

Przełożenie pierwszego terminu

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na świecie oraz dużym stanem niepewności, zdecydowaliśmy się przełożyć pierwszy termin zgłoszeń/płatności na Wawel Cup. Nowa data – 15 maja.

Liczymy na to, że spotkamy się z Wami w te wakacje, a tymczasem życzymy wszystkim dużo zdrowia. Dbajcie o siebie (i innych)!

Wawel Cup – termin rezerwowy

W związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie i przełożeniem Mistrzostw Polski w Ultralongu ogłaszamy drugi, rezerwowy termin zawodów Wawel Cup (19-23.08.2020). Jednocześnie informujemy, że podany termin traktujemy jako ostateczność i mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy 8 lipca na Wawel Cup. Będziemy śledzić sytuację na bieżąco. Bądźcie zdrowi!

Jednocześnie chcielibyśmy przedstawić informację dotyczą potencjalnych zwrotów. Jeżeli zawody nie odbędą się w żadnym z dwóch terminów (8-12.07, 19-23.08) z przyczyn niezależnych od organizatora, zawodnik który już wniósł opłatę startową może:
– przenieść 100% opłaty startowej na przyszły rok
– przenieść 100% opłaty startowej na przyszły rok na innego zawodnika (z kategorii wiekowej należącej do tej samej puli wpisowego)
– otrzymać zwrot 50% opłaty startowej

Model Event – Żelazko/Śrubarnia

Wracając na Jurę, wracamy do Żelazka, czyli do „Mekki” polskiej orientacji. To właśnie tutaj planujemy pole treningowe, które dostępne będzie dla Was już od poniedziałku. Skaliste tereny ze zróżnicowaną przebieżnością mogą być dobrą rozgrzewką przed nadchodzącym świętem polskiej orientacji!

Podobnie jak w zeszłym roku przygotujemy dla Was dwa treningi (poniedziałek, wtorek) w formie Model Event. Będziecie mieli okazję zapoznać się z papierem na mapy, a na mecie otrzymacie wydruk z międzyczasami. Wyniki Model Event dostępne będą na naszej stronie internetowej. Przed Wami dwa etapy w różnych częściach lasu. Do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym poziomie długości/trudności.

Model Event – tutaj

Trail Orienteering

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas 39. edycji Wawel Cup oprócz samych zawodów planujemy organizację kdodatkowych wydarzeń. Wraz z Fundacją Na ratunek postanowiliśmy podczas IV etapu Wawel Cup zorganizować zawody towarzyszące w formie Pre-O. Głównym adresatem zawodów są zawodnicy z niepełnosprawnością, ale wziąć w nich udział może każda osoba startująca na Wawel Cup (do czego serdecznie zachęcamy)!

Kategorie:
OPEN – wszyscy zawodnicy bez względu na płeć, wiek i stopień niepełnosprawności.
PARA – zawodnicy, których niepełnosprawność istotnie ogranicza możliwości ruchowe.

zgłoszenia przez formularz internetowy – tutaj

wpisowe – wolny datek na rzecz fundacji Na ratunek

Lokalizacja 39. Wawel Cup

Czas na tradycyjne mapki lokalizacyjne Wawel Cup. Znajdziecie na nich lokalizacje wszystkich pięciu etapów, Model Event czy Rocky Sprint. Dodatkowo możecie odnaleźć miejsce parkingu oraz pole namiotowe na camping. Jak łatwo zauważyć wszystko znajduje się na bardzo niewielkiej przestrzeni, w samym sercu Mekki polskiej orientacji. Niech przez te pięć dni panuje wakacyjna, sportowa atmosfera!

V etap – Hulasko

EMOCJE GWARANTOWANE

Na sam koniec zawodów zawodnicy rywalizować będą w biegu ze startem handicapowym. Dzięki bardzo dobrej przebieżności w lesie będzie można rozwinąć większe prędkości. Duża ilość elementów terenowych i skał oraz emocje związane z finalnym startem sprawią, że przez cały czas trzeba będzie trzymać rękę na pulsie! Emocje gwarantowane!

Zawody partnerskie – Mistrzostwa Polski Ultralong

Z przyjemnością przedstawiamy Wam zawody partnerskie tegorocznego Wawel Cup. Mistrzostwa Polski Ultralong odbędą się w malowniczym, jurajskim terenie. (znanym z 37. edycji Wawel Cup) Od strony sportowej chcemy zadbać o jak najbardziej wymagające trasy, z dużą ilością wariantów i rozbić. Mistrzostwa Polski Ultralong to również dobra okazja do treningu przed 39. edycją Wawel Cup, która w tym roku wraca do samego serca Jury! 

Więcej informacji, w tym biuletyn zawodów na stronie wawelbno.pl.

IV Etap – Grochowiec

CZTERY WZNIESIENIA

Czwarty dzień Wawel Cup to kolejny bieg średniodystansowy. Zawody zostaną rozegrane na czterech wzniesieniach, a na każdym z nich znajdziecie… dużą ilość formacji skalnych! Część z nich położona będzie na terenach półotwartych, część skrywać będzie jurajska roślinność. Przed Wami wymagający middle w skałach!