header-image

40. Wawel Cup

Blog

40.!

Przypominamy o naszym konkursie na darmowe wpisowe związanym z okrągłą liczbą 40. Z przyjemnością informujemy, że pierwszym zawodnikiem, który został zwolniony z opłaty startowej został Mariusz Portka. Gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na 140. zawodnika!

zgłoszenia – tutaj

WKS Wawel Orienteering Team

Zanim przejdziemy do prezentacji poszczególnych partnerów zawodów, czas na przedstawienie głównego organizatora Wawel Cup. Jest nim niezmiennie sekcja Orientacji Sportowej Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”. Za nami 39 lat historii Wawel Cup, czas na świętowanie 40 urodzin!

Zachęcamy Was do polubienia fanpage’a, na którym dzielimy się naszymi sportowymi osiągnięciami – WKS Wawel Orienteering Team.

Miesiąc do końca pierwszego terminu!

Przypominamy, że zapisy na Wawel Cup przebiegają według formuły „Im wcześniej, tym taniej”. Marzec to doskonała okazja by skorzystać z obniżonej opłaty startowej! Na liście startowej mamy już zawodników z 7 państw, mamy nadzieję znaleźć tam i Ciebie!

zgłoszenia – tutaj

„Moje wspomnienie z Wawel Cup!” – konkurs

W tym roku z okazji 40. urodzin chcielibyśmy zorganizować dla Was specjalny konkurs. Wawel Cup to 40 lat historii. Historii, które przeżyliśmy my – organizatorzy oraz Wy – uczestnicy. Chcielibyśmy od Was te historie (sportowe jak i pozasportowe) usłyszeć. Prosimy Was o przesłanie swoich opowieści (najlepiej z adekwatnym zdjęciem) na wawelcup@gmail.com. Część z nich opublikujemy na naszym fanapage’u a dla autorów trzech zdjęć, które otrzymają największą liczbę reakcji przewidujemy nagrody*. Na zdjęcia ze wspomnieniami czekamy do końca czerwca, macie dużo czasu by przygotować „Moje wspomnienie z Wawel Cup!”. Życzymy Wam udanej zabawy. Już nie możemy się doczekać by wczytać się w Wasze wspomnienia, a przede wszystkim by ponownie zobaczyć Was 14 lipca!

*ich wartość jest uzależniona od zainteresowania konkursem oraz ilości przesłanych wspomnień. Więcej szczegółów będziemy publikować w trakcie trwania konkursu.

Hit the Pit

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was prawdziwą petardę! Z przyjemnością informujemy, że już od dziś można zgłosić się na nasz Wawel Cup-owy dodatkowy event. W ramach piątkowych atrakcji planujemy organizację dwóch biegów – eliminacji oraz finału (Finał A w formie startu handicapowego, finał B w formie startu masowego). Dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Obowiązuje limit 60 zgłoszeń na kategorię.

Warto nadmienić, że teren naszych zawodów to prawdziwy unikat na skalę światową.  Na powierzchni 0,33 kilometra kwadratowego zaznaczone zostało 791 dołków i niecek. Niemal każdy dół ma minimum 7 metrów głębokości. Do zobaczenia!

Hit the Pit – tutaj

Hit

Olkusz Dołki – Poradnik

Prezentujemy krótki filmik prezentujący teren zawodów dodatkowych ze sporą dawką poczucia humoru. Zachęcamy do oglądania i subskrypcji naszego kanału!

16.07.2021 Ogrodzieniec -> Olkusz Dołki

V etap – Hulasko

EMOCJE GWARANTOWANE

Na sam koniec zawodów zawodnicy rywalizować będą w biegu ze startem handicapowym. Dzięki bardzo dobrej przebieżności w lesie będzie można rozwinąć większe prędkości. Duża ilość elementów terenowych i skał oraz emocje związane z finalnym startem sprawią, że przez cały czas trzeba będzie trzymać rękę na pulsie! Emocje gwarantowane!

Wesołych Świąt!

Chcielibyśmy złożyć Wam najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dużo zdrowia, radości i… żebyśmy wszyscy spotkali się w nowym, lepszym roku!

IV etap – Grochowiec

CZTERY WZNIESIENIA 

Czwarty dzień Wawel Cup to kolejny bieg średniodystansowy. Zawody zostaną rozegrane na czterech wzniesieniach, a na każdym z nich znajdziecie… dużą ilość formacji skalnych! Część z nich położona będzie na terenach półotwartych, część skrywać będzie jurajska roślinność. Przed Wami wymagający middle w skałach!