Kwi 24, 2017

Obłędna Pustynia Błędowska

IV tygodnie temu w poniedziałkowym wpisie przedstawialiśmy Wam informacje o terenie I etapu… a już przyszedł czas na wzmiankę o obłędnej Pustyni! Ach jak ten czas szybko biegnie – do zawodów zostało już tylko 71 dni!

zgłoszenia

Na zakończenie Wawel Cup 36. mamy dla Was kolejną sporą atrakcję! Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli ich w jednym z poprzednich wpisów, poniżej znajdują się fragmenty nowej mapy Jacka Morawskiego – my mamy gotową już całą ;) Centrum zawodów V etapu zlokalizowane będzie koło punktu widokowego na Czubatce, skąd obserwować będzie można emocjonującą rywalizację na pustynnym handicapie. Oprócz Pustyni, po której bieganie samo w sobie stanowi nie lada atrakcje, w lesie czekać na Was będzie interesująca mikrorzeźba, bieganie po terenach półotwartych, trochę skałek, a dla zainteresowanych kąpiel w jeziorku! Dołożymy wszelkich starań, by ostatni etap był zarówno widowiskowy, jak i trudny technicznie!

„Ogólnie teren naprawdę bardzo mi się podoba i uważam go za jeden z bardziej unikatowych i ciekawych, jakie widziałem w Polsce, więc mam nadzieję, że będzie to prawdziwa petarda :-)” – Jacek Morawski

Read More
Kwi 19, 2017

Kemping – szkoła w Kluczach

Zgodnie z informacją podaną w biuletynie 0, przedstawiamy informację dla wszystkich osób zainteresowanych noclegiem na kempingu. Będzie on zlokalizowany obok biura zawodów i centrum zawodów IV etapu, na boisku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy w trakcie zawodów chcą być w centrum wydarzeń! Kemping umiejscowiony będzie na terenie ogrodzonym, zapewniamy dostęp do prądu i możliwość skorzystania z pryszniców.

Koszt – 15 zł za namiot + 10 zł /osoba/ dzień.

Pytania odnośnie zakwaterowania prosimy przesyłać na adres e-mail: zawody@wawelcup.pl.

Read More
Kwi 18, 2017

Wawel Cup 36. – niezapomniane wydarzenie!

Święta, święta i po świętach… tymczasem, my zabieramy się do ostrej pracy. W związku z tym, że będzie jej coraz więcej, na naszej stronie pojawiać się będą kolejne informacje. Idąc z duchem z czasu, chcielibyśmy zachęcić wszystkich do kliknięcia „Wezmę udział” w naszym facebook-owym wydarzeniu. Będziemy tam publikować najważniejsze informacje odnośnie zawodów, wszystkie pozostałe jak zwykle będziecie mogli śledzić na naszej stronie internetowej i fanpage-u.

link do wydarzenia

 

Read More
Kwi 17, 2017

Jaroszowiec

„Jak zwykle na Wawel Cup nie może zabraknąć terenu z dużą ilością jurajskich skał. Nie inaczej będzie w tym roku (…)” Fragment opisu skopiowany z zeszłorocznego biuletynu doskonale oddaje to, co czego na nas na czwartym etapie. Typowo jurajski teren, z dużą ilością skał, do tego długie trasy po doskonale przebieżnym lesie. Coś z czym od dawna kojarzony jest Wawel Cup! Dodatkowym smaczkiem dla niektórych kategorii będzie możliwość poćwiczenia nawigacji na mapie w skali 1:15000. To doskonała okazja do treningu przed jesiennymi Mistrzostwami Polski! Poniżej fragment starej mapy, a świeżutką przygotowuje dla Was nasz znany i lubiany kartograf – Włodzimierz Dyzio.

Read More
Kwi 15, 2017

Wszystkiego dobrego na Wielkanoc!

Cała sportowa rodzino!

Chcielibyśmy Wam wszystkim życzyć wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy. Niech będą spokojne, radosne i pełne miłości, a na co dzień starajmy się być dla siebie lepsi!

Jak zwykle nie może zabraknąć „prezentu świątecznego” od organizatorów, tym razem publikujemy zdjęcie zamku w Rabsztynie, który będziecie mieli okazję zobaczyć już 5. lipca na I etapie. Do zobaczenia!

Read More
Kwi 10, 2017

Olkusz Dołki

Trzeci etap będzie prawdziwą gratką dla orientalistów. Teren absolutnie unikalny, skala 1:4000 i punkt niemal w każdej niecce. Na obszarze 0,7 km2 znajduje się łącznie około 900 zagłębień – to unikat na skalę światową. Najlepszym opisem niech będzie załączony fragment mapy. Taki teren to wystarczający powód by przyjechać na Wawel Cup! Zgubić głowę mogą tu nawet najlepsi biegacze!

Read More
Kwi 6, 2017

Wawel Cup w CTZ!

Drodzy biegacze!

Na liście zgłoszonych mamy już zawodników z 14 państw. Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja wśród biegaczy z zagranicy. W tym roku mamy nadzieję zobaczyć na zawodach większą ilość biegaczy z Polski. Mamy dla Was dobrą wiadomość – Wawel Cup po dwóch latach przerwy wraca do CTZ. To świetna informacja dla wszystkich, którzy chcą liczyć się w rankingu Polski. Cztery starty o współczynniku 1,05 mogą znacznie poprawić Wasz dorobek punktowy. Nas też cieszy powrót do CTZ, liczymy na owocną współpracę z Polskim Związkiem Orientacji Sportowej w kolejnych latach! Do zobaczenia na największych zawodach w Polsce!

zielonysport.pl

Read More
Kwi 3, 2017

Olkusz Sztolnia

W trakcie drugiego etapu Wawel Cup 36. przyjdzie nam się zmagać z terenem zgoła odmiennym niż podczas pierwszego etapu. Arena zeszłorocznego Grand Prix Małopolski poszerzona zostanie o zachodnią część lasu. Pozwoli to na przeprowadzenie biegu klasycznego w bardzo ciekawym terenie! Smaczkiem drugiego etapu będzie stara olkuska sztolnia. W lesie czekać na Was będzie bieganie po mikrorzeźbie, terenach półotwartych i na deser… rozgrzewka przed trzecim etapem!

Read More
Mar 31, 2017

136.!

Czas do zawodów mija bardzo szybko, tymczasem z radością przedstawiamy, kolejnego zawodnika, który zostanie zwolniony z wpisowego. (Pamiętajcie o tym, że chcemy dla Was rozdać jak najwięcej takich darmowych pakietów ;) ) Jest nim Jerzy Porzycz, reprezentujący UKS Azymut 45 Gdynia. Szczerze powiedziawszy nie spodziewaliśmy się, że będziemy mogli przedstawić 136. miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku. Z niecierpliwością czekamy na kolejną trzydziestkę szóstkę! Z przyjemnością informujemy również, że do grona zgłoszonych zawodników, dołączyli biegacze z Niemiec i Szwajcarii. Na tą chwilę na Wawel Cup powiewać będzie aż 14 flag! Do zobaczenia!

zgłoszenia

Read More
Mar 30, 2017

Co za teren!

Zdaje się, że już o tym wspominaliśmy, ale… Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą, przypominamy, że tegoroczny Wawel Cup będzie stał pod znakiem wyjątkowego terenu. Zmagania będą odbywały się w terenie różnorodnym, ciekawym i bardzo trudnym technicznie! Mamy kolejny meldunek z lasu, tym razem od naszego etatowego kartografa Włodzimierza Dyzio: „Teren II etapu miejscami przypominać będzie prawdziwą tundrę!” Więcej o nim, w cotygodniowym poniedziałkowym poście, a tymczasem łapcie fotkę od naszego mapiarza!

Read More