header-image

40. Wawel Cup

Blog

CEYOC 2022 = Kwalifikacje do EYOC i JWOC

Z przyjemnością informujemy/przypominamy, że oba biegi indywidualne rozgrywane w ramach CEYOC/Wawel Spring Cup będą wliczane do punktacji ogólnej kwalifikacji do najważniejszych imprez mistrzowskich dla kategorii juniorowskich.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników, którzy reprezentować będą nasz kraj podczas EYOC (1-4.07 Węgry) oraz JWOC (10-16.07 Portugalia). A jak wszyscy wiemy droga na Węgry i do Portugalii prowadzi przez Olkusz i Ogrodzieniec. Zatem – do zobaczenia 1 kwietnia!

Zasady kwalifikacji – tutaj

Wawel Spring Cup – biuletyn 1

Formuła Wawel Spring Cup to propozycja zawodów towarzyszących do zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Europy Środkowej (CEYOC). Wydarzenie zostanie przeprowadzone przez zespół znany z letniej edycji a doświadczenia zdobyte w przeciągu 40 lat mają pomóc nam w organizacji zawodów na najwyższym poziomie!

Zachęcamy do zapoznania się z Biuletynem nr 1!

Biuletyny – tutaj

CEYOC / Spring Cup – Model Event

Dzień przed naszym kwietniowym rozpoczęciem sezonu planujemy organizację wymagającego treningu w formie Model Event. W ramach czwartkowego treningu będziecie mieli okazję zapoznać się z papierem na mapy, a na mecie otrzymacie wydruk z międzyczasami. Wyniki Model Event dostępne będą na naszej stronie internetowej. Do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym poziomie długości/trudności. Już nie możemy doczekać się by Was zobaczyć!

Model Event 
31.03.2022
15:00 – 18:00
cena – 20 zł / 5 EURO

Model Event informacje – tutaj

Mapy Treningowe

Informujemy, że w ramach przygotowań do CEYOC/Wawel Spring Cup istnieje możliwość organizacji treningów na mapach z zawodów Wawel Cup rozegranych w poprzednich lat. Dysponujemy szeroką bazą map w interesujących terenach, przykładowe lokalizacje poniżej:

– Klucze (Pustynia Błędowska, Jaroszowiec)
– Krzeszowice (Las Orlej, Dolina Kobylańska)
– Olkusz (Olkusz Sztolnia, Olkusz Dołki, Rabsztyn)
– Podlesice (Skały Kroczyckie, Skały Rzędkowickie, Morsko)
– Żelazko (Grochowiec, Hucisko, Świniuszka)

Jeżeli chcielibyście skorzystać z podanych plików, prosimy o kontakt e-mailowy – zawody@wawelcup.pl.

CEYOC 2022

Z przyjemnością zapraszamy na wymagający początek sezonu! W pierwszy weekend kwietnia rozegrany zostanie kolejny już Puchar Europy Środkowej – spodziewamy się gości z aż 7 państw! Informacje na temat CEYOC znajdziecie na naszej podstronie prowadzonej w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do udziału w biegach towarzyszących – Wawel Spring Cup.

Przydatne linki:

Biuletyn

Zapisy

Teren

Wydarzenie

Wawel Spring Cup ETAP 2 – Rodaki

Mówisz Jura – myślisz skałki. Podczas wiosennej edycji naszych zawodów, nie może zabraknąć terenu o typowo jurajskiej charakterystyce! Bieg średniodystansowy zostanie rozegrany w skalnej części II etapu minionego Wawel Cup. Widoczność w lesie miejscami utrudniona a przewyższenia umiarkowane. Czas na prawdziwie techniczny początek sezonu!

Wawel Spring Cup ETAP 3 – Krępa

Z przyjemnością publikujemy fragmenty map nadchodzących zawodów. Trzeci dzień Wawel Spring Cup to okazja do sprawdzenia kolejnych umiejętności nawigacyjnych. Tym razem trasy zostaną poprowadzono po niemal płaskim terenie z dużą liczbą gęstwinek oraz terenów półotwartych. Szybkość i czujność to absolutnie niezbędny zestaw umiejętności. Będzie się działo!

Gmina Ogrodzieniec

Do grona naszych partnerów dołącza również gmina, na terenie której rozegrane zostaną kolejne dwa etapy edycji wiosennej oraz CEYOC. Z przyjemnością informujemy więc, że patronat honorowy nad imprezą objęła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Dziękujemy za zaufanie! Więcej informacji (w tym biuletyn 1) wkrótce!

Gmina Ogrodzieniec  – tutaj

Olkusz Srebrne Miasto

Z przyjemnością przedstawiamy kolejnego partnera wiosennej edycji naszych zawodów! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że CEYOC 2022 wraz z zawodami towarzyszącymi, został objęty patronatem honorowym Pana Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To właśnie na terenie srebrnego miasta rozegrany zostanie piątkowy bieg sprinterski. Nie możemy się doczekać by Was zobaczyć!

Olkusz Srebrne Miasto – tutaj