Maj 22, 2017

biegnaorientacje.pl

Przygotowania do zawodów trwają pełną parą. Pora na przedstawienie kolejnego partnera Wawel Cup 36. Patronatem medialnym naszą imprezę objął portal biegnaorientacje.pl, który jest wydawcą magazynu – bieg na orientację. Pierwszy numer ukazał się w grudniu zeszłego roku i jest cały czas dostępny w sprzedaży. Już w wakacje możecie oczekiwać numeru drugiego! Dla każdego polskiego orientalisty jest to pozycja obowiązkowa!

Read More
Maj 19, 2017

„WSP Społem”

Do zawodów zostały już niecałe 2 miesiące. Z przyjemnością przedstawiamy naszego kolejnego partnera WSP „Społem” – producenta majonezów, musztard, sosów i keczupów. Majonez kielecki jest już z nami od kilku lat, w tym roku firma znów wesprze finansowo naszą imprezę. Do zobaczenia wkrótce!

Read More
Maj 17, 2017

236.!

Do zawodów zostało już coraz mniej czasu, zegar na naszej stronie tyka szybciej i szybciej…, a my przedstawiamy Wam 236. zawodnika. Tym razem zwolniona z opłaty startowej została Oliwia Zielińska reprezentantka PUKS Młode Orły Nowy Dwór Mazowiecki. Do zobaczenia na niezapomnianym Wawel Cup.

zgłoszenia

 

Read More
Maj 12, 2017

Treningi

Tak jak w zeszłym roku, przewidujemy dla Państwa możliwość skorzystania z treningów. W tym roku zmieniamy, jednak delikatnie formułę tych biegów. Punkty na wszystkich trzech mapach będą stały już od południa w poniedziałek (3.07.2017), aby zawodnicy którzy przyjadą na Wawel Cup wcześniej mogli zapoznać się z terenem. W tym roku jednak czasu jednego treningu nie ograniczamy do poszczególnego dnia. Jakby komuś było mało biegania, każdego popołudnia/bądź też w nocy również będzie mógł udać się na trening. (Punkty, będą stały do niedzieli.) Wszystkie mapy treningowe umiejscowione są wokół ośrodka wypoczynkowego – CTA Żelazko. Planujemy dwie krótkie trasy klasyczne (Żelazko, Śrubarnia) oraz wymagający middle w skałach (Grochowiec).

mapy treningowe: Grochowiec, Żelazko, Śrubarnia

Mapy dostępne będą przez cały Wawel Cup w biurze zawodów, koszt jednej mapy to 5 złotych.

Read More
Maj 11, 2017

Wawel Cup na Instagramie!

Wawel Cup to 36 lat historii, dlatego przenosząc się do XXI wieku, idziemy z duchem czasu. Już dziś zachęcamy Was do zaobserwowania naszego profilu na Instagramie, gdzie będziecie mogli oglądać fotki z terenu i fragmenty map oraz zobaczyć jak nasza impreza wygląda „od kuchni”.

Instagram Wawel Cup

 

Read More
Maj 9, 2017

Wawel Cup – międzynarodowa impreza

Miło nam poinformować, że licznik państw, które będą reprezentowane w tym roku na Wawel Cup wynosi już 17! Najnowsze zgłoszenia, ku naszemu zdziwieniu… (i ogromnemu zadowoleniu!), wysłano aż z Nowej Kaledonii. (Dla niezdających matury z geografii, jest to wyspa na południowym Pacyfiku.) Z niecierpliwością czekamy na naszych gości z Oceanii i na rozpoczęcie Wawel Cup 36.!

zgłoszenia

 

Read More
Kwi 24, 2017

Obłędna Pustynia Błędowska

IV tygodnie temu w poniedziałkowym wpisie przedstawialiśmy Wam informacje o terenie I etapu… a już przyszedł czas na wzmiankę o obłędnej Pustyni! Ach jak ten czas szybko biegnie – do zawodów zostało już tylko 71 dni!

zgłoszenia

Na zakończenie Wawel Cup 36. mamy dla Was kolejną sporą atrakcję! Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli ich w jednym z poprzednich wpisów, poniżej znajdują się fragmenty nowej mapy Jacka Morawskiego – my mamy gotową już całą ;) Centrum zawodów V etapu zlokalizowane będzie koło punktu widokowego na Czubatce, skąd obserwować będzie można emocjonującą rywalizację na pustynnym handicapie. Oprócz Pustyni, po której bieganie samo w sobie stanowi nie lada atrakcje, w lesie czekać na Was będzie interesująca mikrorzeźba, bieganie po terenach półotwartych, trochę skałek, a dla zainteresowanych kąpiel w jeziorku! Dołożymy wszelkich starań, by ostatni etap był zarówno widowiskowy, jak i trudny technicznie!

„Ogólnie teren naprawdę bardzo mi się podoba i uważam go za jeden z bardziej unikatowych i ciekawych, jakie widziałem w Polsce, więc mam nadzieję, że będzie to prawdziwa petarda :-)” – Jacek Morawski

Read More
Kwi 19, 2017

Kemping – szkoła w Kluczach

Zgodnie z informacją podaną w biuletynie 0, przedstawiamy informację dla wszystkich osób zainteresowanych noclegiem na kempingu. Będzie on zlokalizowany obok biura zawodów i centrum zawodów IV etapu, na boisku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy w trakcie zawodów chcą być w centrum wydarzeń! Kemping umiejscowiony będzie na terenie ogrodzonym, zapewniamy dostęp do prądu i możliwość skorzystania z pryszniców.

Koszt – 15 zł za namiot + 10 zł /osoba/ dzień.

Pytania odnośnie zakwaterowania prosimy przesyłać na adres e-mail: zawody@wawelcup.pl.

Read More
Kwi 18, 2017

Wawel Cup 36. – niezapomniane wydarzenie!

Święta, święta i po świętach… tymczasem, my zabieramy się do ostrej pracy. W związku z tym, że będzie jej coraz więcej, na naszej stronie pojawiać się będą kolejne informacje. Idąc z duchem z czasu, chcielibyśmy zachęcić wszystkich do kliknięcia „Wezmę udział” w naszym facebook-owym wydarzeniu. Będziemy tam publikować najważniejsze informacje odnośnie zawodów, wszystkie pozostałe jak zwykle będziecie mogli śledzić na naszej stronie internetowej i fanpage-u.

link do wydarzenia

 

Read More
Kwi 17, 2017

Jaroszowiec

„Jak zwykle na Wawel Cup nie może zabraknąć terenu z dużą ilością jurajskich skał. Nie inaczej będzie w tym roku (…)” Fragment opisu skopiowany z zeszłorocznego biuletynu doskonale oddaje to, co czego na nas na czwartym etapie. Typowo jurajski teren, z dużą ilością skał, do tego długie trasy po doskonale przebieżnym lesie. Coś z czym od dawna kojarzony jest Wawel Cup! Dodatkowym smaczkiem dla niektórych kategorii będzie możliwość poćwiczenia nawigacji na mapie w skali 1:15000. To doskonała okazja do treningu przed jesiennymi Mistrzostwami Polski! Poniżej fragment starej mapy, a świeżutką przygotowuje dla Was nasz znany i lubiany kartograf – Włodzimierz Dyzio.

Read More