Komunikat Covid-19

W związku z obowiązującym stanem epidemii i szeregiem obostrzeń związanych z organizacją wydarzeń/rozgrywek sportowych, publikujemy komunikat przedstawiający zasady organizacji cyklu zawodów Wawel Cup w obecnej sytuacji. Kierownicy ekip zobowiązani do przedstawienia poniższego komunikatu swoim drużynom. W razie pytań (tradycyjnie) służymy pomocą.

 1. Cykl zawodów Wawel Cup zostanie rozegrany w 39 kategoriach, każda z kategorii stanowi osobną klasyfikacji, będzie się odbywać na osobnych trasach.
 2. Zgodnie z przesłanymi zaleceniami, listę startową wszystkich zawodów rozgrywanych w ramach Wawel Cup, ustalamy tak aby w przeciągu 1 godziny do lasu udało się maksymalnie 150 zawodników.
 3. Rezygnujemy z organizacji klasycznego centrum zawodów, tak tak aby ograniczyć liczbę osób przebywającym w tym samym miejscu do minimum.
 4. Listy startowe zostaną ułożone w taki sposób, aby w bezpośrednim sąsiedztwie startowali zawodnicy z tych samym klubów.
 5. Obsługa zawodów będzie wyposażona w przyłbice lub maseczki oraz rękawice ochronne.
 6. Opisy punktów kontrolnych tylko na mapie.
 7. Na starcie i mecie zawodów dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Powierzchnie w namiocie mety będą regularnie dezynfekowane.
 8. Rezygnujemy z klasycznego biura zawodów. Biuro zawodów działa online przez e-maila zawody@wawelcup.pl.
 9. Stacje SI na punktach kontrolnych będą działać w trybie bezdotykowym. Zawodnicy biegający z kartami SI (które nie działają w trybie bezdotykowym) potwierdzają PK jak dotychczas.
 10. Rezygnujemy z nalewania wody na mecie. Każdy chętny otrzyma do ręki pełną (nieotwartą) półlitrową butelkę.
 11. Korytarz do sczytywania SI będzie wydłużony, w oczekiwaniu na otrzymaniu wydruku z wynikiem, prosimy o zachowanie stosownego dystansu.
 12. Na mecie zawodów brak wywieszonych wyników. Wyniki znajdziecie w Centrum Online.
 13. Po ukończeniu rywalizacji zalecane jest sprawne opuszczenie strefy mety.
 14. W trakcie tegorocznego Wawel Cup nie odbędzie się tradycyjna dekoracja najlepszych. Statuetki oraz dyplomy zostaną wręczone indywidualnie w namiocie organizatora lub w najbliższym możliwym terminie na innych zawodach.
 15. Zawodników uprasza się o zachowanie zasad dystansu społecznego.
 16. W centrum zawodów dostępna będzie pomoc pielęgniarki.
 17. Organizator jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Koszty ubezpieczenia indywidualnego ponoszą zawodnicy.
 18. Zgłoszenie na zawody jest równoznaczne z akceptacją postanowień biuletynu/komunikatu technicznego/komunikatu COVID-19 oraz zgodą na przetwa­rzanie danych osobowych w celach organizacyjnych.

Jednocześnie prosimy wszystkich zawodników o zapoznanie się z wytycznymi przekazanymi przez Polski Związek Orientacji Sportowej (w załączniku).